SALONE SATELLITE AWARD zwycięzcy SALONE MILAN 2018

Głównym celem Salone Satellite zawsze było odkrywanie, podążanie, waloryzacja i oferowanie młodym projektantom konkretnych możliwości poniżej 35 lat.

W zeszłym roku odbędbyła się 21. edycja wiodącego na świecie wydarzenia dla utalentowanych młodych projektantów – edycja poświęcona przyszłości projektowania, od samego początku, oraz odkrywaniu delikatnej równowagi pomiędzy rzemiosłem a nowymi technologiami.

Eksploracja eksperymentów, pamięci, slow designu, natury i siły materii, antropomorfizmu, twórczego recyklingu, zanieczyszczenia krzyżowego i efektów cyfrowych, z mocą, by zadziwić i pobudzić do refleksji.

650 młodych projektantów zajmowało ponad 2800 metrów kwadratowych w pawilonach 13-15 na Fiera Milano w Rho, z bezpłatnym wstępem publicznym z pawilonu 4


Nagroda SaloneSatellite – dziewiąta edycja – to kolejny krok w kierunku ułatwienia komunikacji między popytem a podażą, między ludźmi biznesu i projektantami oraz między kreatywnością a produkcją.

Nagroda przyznawana jest przez międzynarodowe jury wybitnych osobistości świata designu, które wybiera 3 najlepsze produkty na wystawie.

Tegoroczna nagroda, która przynosi nagrodę w wysokości 5 000 euro, trafiła do wyłaniającego się talentu, który Jury uważał za najlepiej reprezentujący temat zrównoważonego rozwoju.

 

SaloneSatellite Award 2018 firmy Salone Del Mobile.Milano ogłosił, że młodzi projektanci zostali wybrani jako „The Future of Design”

Jury wybrało trzy projekty wyróżniające się przesłaniem, które realizują, koncentrując się nie tylko na formalnej inności ich projektu, ale także na trwałym, komunikatywnym, interaktywnym i ludycznym elemencie, niezbędnym dla życia dorosłych i dzieci teraz i, miejmy nadzieję, również w przyszłości.

Zwycięzcy:

PIERWSZA NAGRODA

Cucina Leggera (Lekka kuchnia)
przez Stefano Carta Vasconcellos, Włochy

 
Motywacja: łatwość budowy i montażu, zwartość i dostępność finansowa to główne cechy Light Kitchen, wykorzystujące podejście i wizję, które będą nadal dobre dla przyszłości.

Opis produktu: Cucina Leggera (Light Kitchen) to urządzenie kuchenne, które może być złożone poprzez połączenie siedmiu elementów, bez śrub ani sprzętu.

DRUGA NAGRODA

Tink Things
przez Tink Things, Chorwacja

Motywacja: w tym projekcie dzieci nie są tak małe jak dorośli, są po prostu dziećmi . Tink Things zaspokaja ich specyficzne, żartobliwe i zmysłowe potrzeby, pomagając im wzrastać z radością i świadomością.


Opis produktu: Podejście projektowe uwzględnia szerokie spektrum potrzeb zmysłowych, a jednocześnie wykorzystuje terapeutyczne zasady integracji sensorycznej do projektowania produktów, które kształtują komfortowe i zachęcające środowisko dla wszystkich dzieci.

 

TRZECIA NAGRODA

Miękki blok
autor: Yuri Himuro, Japonia

Motywacja: Moduły z tkanin miękkich bloków zachęcają do interakcji i kreatywności użytkownika, jak niedokończony projekt otwarty na nieskończone warianty i możliwości. Pokazują również zdolność tkaniny do stania się trójwymiarowym i modułowym elementem do dekorowania przestrzeni po prostu i z osobistym akcentem.

Opis produktu: Jest to nowy przedmiot do dekoracji domu, taki jak zabawka blokowa. Zapewniają one nowe doświadczenie w budowaniu, które wykorzystuje miękkość i umożliwia skręcanie i zginanie. Możesz cieszyć się, jak je rozwijać.

 

 

 

 

 


Warning: Undefined variable $meta_text in /home/klient.dhosting.pl/agnesmagnes/targidesignu.com.pl/public_html/wp-content/themes/wp-barrister/content-single.php on line 66