ecoBirdy debiut – dowiedz się więcej

Dzisiaj prawie każdy, wszędzie, codziennie styka się z tworzywami sztucznymi. Plastik jest uniwersalny, lekki, elastyczny, odporny na wilgoć, mocny i stosunkowo niedrogi. Są to atrakcyjne cechy, które prowadzą nas na całym świecie do tak żarłocznego apetytu i nadmiernej konsumpcji wyrobów z tworzyw sztucznych. Jednak trwałe i bardzo powolne w degradacji materiały z tworzyw sztucznych, które są wykorzystywane do produkcji tak wielu produktów, ostatecznie stają się odpadami z utrzymaniem mocy.

nadmiar w naturze

Tworzywa sztuczne są wszechobecnym materiałem napędowym nowoczesnej gospodarki. Jednak, po każdym użyciu traci ekonomiczną wartość, a biorąc pod uwagę przewidywany wzrost konsumpcji, do 2050 r. oceany będą zawierały więcej tworzyw niż ryb (wagowo), a cały przemysł tworzyw sztucznych pochłonie 20% całkowitej produkcji ropy i 15 % rocznego budżetu emisji dwutlenku węgla. Firma ecoBirdy działa prężnie by zmienić wyzwania obecnej gospodarki tworzywami sztucznymi w globalną szansę na innowacje i przechwytywanie wartości, prowadząc do silniejszej gospodarki i lepszych wyników środowiskowych.

Sztuka zabawki ma średnią wagę 0,5-2 kg. Zabawka kuchenna ma około 5 kg. To około 500 plastikowych butelek lub 500 plastikowych toreb na zakupy z supermarketów.

ekoBirdy wykorzystuje śmieci! A także stworzyła szkolny program podnoszenia świadomości wśród dzieci. Książeczka jako ważna część projektu – zaprojektowana przez ecoBirdy dla dzieci – opowiada odpowiednią historię, aby podnieść świadomość młodych ludzi na temat odpadów z tworzyw sztucznych i ich recyklingu. Poprzez wrzucenie nieużywanych zabawek z tworzyw sztucznych do specjalnego pojemnika na zużyte zabawki, dzieci są inspirowane, aby przyczynić się do bardziej zrównoważonej przyszłości.

Firma jest w stałym kontakcie z uczniami i ich rodzicami, cały czas odbierają ze szkół kontenery.

ecoBirdy po posortowaniu, oczyszczeniu i oszlifowaniu plastikowych zabawek w Holandii wyruszyła do Włoch, gdzie wyprodukowana została cała kolekcja. To była okazja do testowania wyglądu pierwszej kolekcji. Od samego początku projektu dizajnerzy mieli wyobrażenie, jak powinny wyglądać ich produkty. Zależało im by pokazać, że wszystkie elementy są wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu. Dzieci powinny być w stanie rozpoznać małe elementy w ich nowych meblach. Było to dla nich bardzo ważne, ponieważ meble miały na celu podniesienie świadomości na temat zrównoważonego rozwoju i zainspirować dzieci do przyczynienia się do bardziej zrównoważonej przyszłości.

Projektowanie, recykling i produkcja mebli Ecobirdy są przeprowadzane w Europie co również jest bardzo EKO!

Ekologiczna firma – ecoBirdy jest nową gwiazdą w świecie designu. W styczniu tego roku zadebiutowali w Maison & Objet w Paryżu, targi wzornictwa. Ich relacja:

” Z wielkim podnieceniem czekaliśmy na ten moment, ponieważ po raz pierwszy zaprezentowaliśmy publiczności naszą debiutancką kolekcję mebli dziecięcych. To był pierwszy raz, gdy ecoBirdy był na scenie. Zostaliśmy tam przez całe pięć dni. Spotkanie tak wielu zainteresowanych osób było niesamowite i wiele dla nas znaczyło. Również z ważnych mediów mieliśmy niesamowitą odpowiedź. Dezeen, jeden z najbardziej wpływowych internetowych magazynów poświęconych architekturze i wzornictwu, wymienił nas na liście 10 najlepszych mebli w Maison & Objet i napisał artykuł o całej naszej historii . Podobnie jak designboom, również jeden z najpopularniejszych magazynów poświęconych projektowaniu online, oprócz innych wpływowych i trendsetterów w Internecie, którzy podzielili się naszą historią. Po tak długim czasie badań i pracy za kulisami, był to wspaniały debiut naszej marki. Chcemy podziękować wszystkim za wsparcie, będziemy nadal robić to, w co wierzymy i dbać o lepszą przyszłość naszej planety.”

Ekologia w dizajnie staje się tematem bardzo popularnym, to bardzo cieszy patrząc na stan zaśmiecenia naszej Matki Ziemi. Wspaniałe jest, że firma ecoBirdy opracowuje programy szkolne i uświadamia najmłodszych i ich rodziny jak ważny jest balans we wszystkim co nas otacza. Czas na to!

 


Warning: Undefined variable $meta_text in /home/klient.dhosting.pl/agnesmagnes/targidesignu.com.pl/public_html/wp-content/themes/wp-barrister/content-single.php on line 66