Michele De Lucchi jest autorem imprezy zatytułowanej Workplace 3.0 stanowiącym kluczowy element tegorocznych targów Salone del Mobile.
Architekt, projektant ur. W 1951 r zyskał rozgłos za sprawą Lampy Tolomeo dla Artemide ? jednym z najlepiej sprzedających się produktów we współczesnym designie. Jednak De Lucchi najbardziej znany jest jako badacz środowiska pracy. Opracował różne teorie na temat ewolucji środowiska pracy a swoje eksperymenty ergonomiczne przeprowadzał w Vitrze, Siemensie, Philipsie.
W tegorocznej edycji targów w Mediolanie uczestnicząc w dużym projekcie zatytułowanym „The Walk?, De Lucchi zagłębi się w tematykę miejsc pracy we wciąż zmieniającym się świecie nowych mediów i technologii.
Dzisiejsze czasy pozostawiają nam swobodę w organizowaniu rzeczy i czasu, pozwalając nam pracować w dowolnym miejscu, zarówno w domu, w pociągu czy parku. De Lucchi skoncentruje się kompleksowo na przestrzeniach w miejscu pracy, a także wszelkimi związanymi z nią elementami, jak wyposażenie, narzędzia, akustyka, klimatyzacja czy oświetlenie.
„Musimy myśleć o przestrzeni roboczej jako gimnazjum dla umysłu, pojmowania go jako miejsce, gdzie relacje służą generowaniu nowych pomysłów i możliwości. Biura przyszłości powinny być wizualizowane z naciskiem na styl życia nieskrępowany konwencją a ewoluujące przestrzenie wspierać niekończący się strumień nowych pomysłów „, mówi architekt Michele De Lucchi.