Euroluce 2015

euroluce_square Euroluce_poster_copy

W grudniu 2013 roku, Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych proklamowało, że 2015 rok będzie Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło.  Światło obecne jest zarówno we wszystkich dziedzinach naszego codziennego życia, jak i we wszystkich obszarach nauki w XXI wieku. Dzięki niemu możliwe stały się rewolucyjne odkrycia w medycynie, rozwój międzynarodowej komunikacji za pomocą Internetu, a także poszukiwanie całościowych rozwiązań dla wielu ekonomicznych, społecznych i kulturowych problemów globalnego społeczeństwa.

?Międzynarodowy Rok Światła stwarza niezwykłą okazję uświadomienia decydentom i wszystkim członkom społeczności międzynarodowej potencjalnych możliwości, jakie niesie ze sobą technologia świetlna.? ? powiedział Jon Dudley, Przewodniczący Komitetu Sterującego obchodów Międzynarodowego Roku Światła 2015.

Euroluce ? wystawa poświęcona doskonałości w świecie oświetlenia, obchodzi w tym roku 28 edycję. Jest to wiodąca impreza branży oświetleniowej, będąca częścią kwietniowej imprezy Salone del Mobile.  Euroluce kontynuuje swoją misję prezentując najnowsze rozwiązania oświetleniowe do domów, biur , hoteli i na zewnątrz.

Obchodom Roku Światła oprócz wystawy w Fierra Milano towarzyszyć będą imprezy w centrum miasta , co da szansę wszystkim amatorom designu zostać złapanym w świat magii światła.

Na rok 2015 przypadają rocznice kilku ważnych wydarzeń naukowych, związanych ze światłem oraz technologią świetlną:

? Opisanie zasad optyki przez Ibn Al Haythema w 1015 r.

? Przedstawienie falowej natury światła przez Augustyna-Jeana Fresnela w 1815 r.

? Opisanie fal elektromagnetycznych przez Jamesa Clerka Maxwella w 1865 r.

? Opisanie światła w czasie i przestrzeni przez Alberta Einsteina w jego szczególnej teorii względności ? w 1915 r.

? Osiągnięcia Charlesa Kao dotyczące wykorzystania światłowodów do celów telekomunikacyjnych ? w 1965.

Podczas uroczystości, które odbyły się w Paryżu, w dniach 19- 20 stycznia, w siedzibie UNESCO propagujących Rok Światła zaprezentowano film stworzony przez islandzkiego projektanta ? Ólafura Haraldssona.

Passing Through from Olafur Haraldsson on Vimeo.


Warning: Undefined variable $meta_text in /home/klient.dhosting.pl/agnesmagnes/targidesignu.com.pl/public_html/wp-content/themes/wp-barrister/content-single.php on line 66